Dla dziewczynek

Przebierańcy

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Przebierańcy to świetna zabawa integrująca, umożliwiając rozwój kreatywności. Świetnie nadaje się przede wszystkim do zaangażowania dużej grupy dziewczynek, które mają możliwość świetnej zabawy. Nie wymaga ona również skomplikowanych przygotowań i rekwizytów.

Ilość uczestników: 3 i więcej
Potrzebne rekwizyty: ubrania, chustki, szaliki, kapelusze, biżuteria, skrawki materiałów, itp.
Wiek uczestników: 4 i więcej lat

Przebieg zabawy w „Przebierańcy”

Jak wiemy niemal wszystkie dziewczynki uwielbiają się przebierać. Przebierańcy to  najlepsza zabawa dla średniej lub dużej grupy dziewcząt. Można jednak z powodzeniem poprowadzić ją w mniejszych grupach, jednak w takich przypadkach zwykle dzieci szybciej się zniechęcają.W zabawie mogą również uczestniczyć chłopcy.

Każdy z uczestników zabawy ma za zadanie włożyć do worka kilka przyniesionych przez siebie rzeczy, głównie ubrania i różnego typu akcesoria. Następnie należy dokonać wyboru trójki sędziów, którzy będą ocenić efekty przebierania.

Na wydane hasło dzieci mają za zadanie kolejno podchodzić do worka i wyciągać na zmianę po jednej rzeczy, aż do ostatniego elementu. W ciągu trzech minut trzeba się ubrać w wyciągnięte ubrania, a sędziowie mają za zadanie mierzyć czas. Po upłynięciu przewidzianego czasu pora zorganizować pokaz mody!

Sędziowie mają za zadanie przyznać punkty od 0 do 10, oraz zapisywać wyniki. Osoba, która zbierze największą sumę punktów zostanie królową przebierańców. W ocenie powinna liczyć się estetyka i  kreatywność. Należy docenić przede wszystkim pomysłowość i oryginalność kreacji. Przebierańcy to wspaniała zabawa, dająca wiele radości i śmiechu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *