Zapoznawcze

O kim mówię?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

„O kim mówię?” to doskonała zabawa zapoznawcza, polegająca na wzajemnym opisywaniu siebie. Jej cechą charakterystyczną jest zachęcenie dzieci do wzajemnego przyjrzenia się sobie, znalezieniu charakterystycznych cech, a także daje szanse na przedstawienie się wszystkim.

Ilość uczestników: od 3 wzwyż
Potrzebne rekwizyty: brak
Wiek uczestników: przedszkole, podstawówka

Przebieg zabawy w „O kim mówię?”

Dzieci powinny usiąść w okręgu. Wyznaczone przez wychowawcę dziecko powinno wybierać jedno z dzieci i nie ujawniać nikomu, które zostało wybrane. Po dokonanym wyborze dziecko powinno zacząć opisywać wybranego kolegę lub koleżankę. Opis powinien obejmować takie elementy jak wzrost, kolor oczu, włosów, a także sposób ułożenia ciał, itp. Dzieci w tym czasie powinny patrzeć na siebie i próbować odgadnąć, kogo ten opis dotyczy.

W przypadku gdy żadne dziecko nie zgadnie o kim mowa, pytający uzupełnia opis, dodając informacje o kolorze spodni czy sweterka, albo obecności okularów. Dodatkowy opis powinien umożliwić dużo łatwiejsze odgadnięcie. Opisane dziecko po ujawnieniu powinno się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie, np. czym się interesuje i co lubi robić. Po przedstawieniu się, dziecko ponownie rozpoczyna zabawę wybierając sobie kogoś do opisu. Zabawę można skończyć kiedy wszystkie dzieci zostaną opisane.

Dzięki tej zabawie dzieci szybciej siebie zapamiętają, a także bliżej poznają swoje zainteresowania i charakterystyczne cechy. Doskonale nadaje się na początek roku szkolnego, rozpoczęcie koloni lub wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *